מדריכים שימושיים
GUIDES

מדריך להגדרת צלילים וצלצולים באנדרואיד

20/06/2015 |

מדריך להגדרת צלילים וצלצולים באנדרואיד

הסבר קצר על הגדרות הצלילים במערכת אנדרואיד..

מערכת הגדרות הצלילים בנויה בשתי קומות. הקומה הראשונה היא הגדרות צלילים כלליות, אותם תמצאו בתפריט הראשי menu >> settings >> sound.

 

בהגדרות אלו יש חלוקה אחת בלבד – הגדרת צליל לטלפון, והגדרת צליל לכל יתר החיווים. זה כולל SMS, מייל, תא קולי, וכל חיווי אחר שיופיע לכם על הבר העליון.

 

במקביל, (הקומה השניה) בתוך כל אפליקציה, (גם אפליקציות מובנות הן אפליקציות) תמצאו הגדרות צליל. הגדרות הצליל שבתוך כל אפליקציה הן הגדרות ספציפיות לאותה התוכנה. כברירת מחדל,הצליל שמוגדר שם הוא ה"דיפולט" והכוונה לזה שמוגדר בהגדרות הכלליות. שינוי הצליל שם ישפיע מקומית.

 

אם הגדרתם שם צליל מסויים, ולאחר מכן תגדירו צליל אחר בהגדרות הכלליות, הצליל של התוכנה הספציפי לא יוחלף, משום שהוא לא מוגדר על הדיפולט.

 

בקיצור:

שינוי צליל בהגדרות הכלליות ישפיע על כל אפליקציה בה מוגדר צליל "דיפולט".

שינוי צליל בכל אפליקציה, ישפיע רק על אותה האפליקציה.

ולכן, אם תרצו צליל מסויים לSMS ואחר למייל, כנסו להגדרות הSMS (ולא משנה באיזו תוכנת SMS בחרתם להשתמש), והחליפו את הצליל מהדיפולט למשהו אחר. כנ"ל בתוכנת המייל. אל תחפשו חלוקה של צלילים לתוכות שונות בהגדרות הכלליות, חפשו אותן בהגדרות כל תוכנה ותוכנה.

אם בכל זאת תרצו צליל זהה לכל ההודעות, השאירו בכל תוכנה את ההגדרה על הדיפולט, והחליפו את הצליל בהגדרות הכלליות בכל יום למשהו אחר, זה יחליף את הצליל לכל התוכנות.

 

snap20100905_175246